Wycieczki
Motto na 2023 rok:
POLSKA NIEZWYKŁA
PIĘKNEM TRZEBA SIĘ DZIELIĆ!
Zapraszamy małych i dużych turystów, młodsze dzieci i seniorów, indywidualnie i w grupie. Razem poznamy, zachwycimy się i pokochamy Wrocław oraz Dolny Śląsk. Poinformujemy też o atrakcjach turystycznych naszego regionu, aktualnych cenach wstępów do obiektów, a także znajdziemy nocleg, wyżywienie i transport.
Przemierzyliśmy już wspólnie wiele ogólnie znanych szlaków, ale przed nami do odkrycia wciąż nowe, nieznane.
Poznaj magię Wrocławia...
Zobaczmy wrocławski Rynek z Ratuszem i pięknymi kamieniczkami tropiąc krasnale. Zajrzyjmy do barokowej auli cesarza Leopolda I na Uniwersytecie, która już od 300 lat służy kształcącej się młodzieży. Powędrujmy słuchając legend na Ostrów Tumski i chłońmy atmosferę minionych wieków.
Będąc we Wrocławiu koniecznie zobaczmy obraz, jedyny taki w Polsce – Panoramę Racławicką, namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka „ku pokrzepieniu serc”. Pojedźmy do Hali Stulecia (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO), przejdźmy się cienistymi alejami Parku Szczytnickiego i przysiądźmy na chwilę w Ogrodzie Japońskim. Warto też przywitać się z żyrafą i nosorożcem we wrocławskim ZOO, a wieczorem posłuchać szmeru kolorowej fontanny.
Utrudzonym turystom da wytchnienie Ogród Botaniczny z filiżanką kawy lub lodami. Szczególnie w upalny dzień, wielką przyjemnością będzie popłynąć parostatkiem lub tramwajem wodnym pod licznymi mostami Wrocławia przerzuconymi nad Odrą z jej czterema dopływami i poczuć rześki oddech miasta. Wieczorem, pełni wrażeń, spotkajmy się w teatrze, kinie lub letnim ogródku. Pokosztujmy różnorodnych smaków wrocławskiej kuchni. Utrudzeni, połóżmy się w wygodnych łóżkach i śnijmy kolorowe sny o Wrocławiu.
... i Dolnego Śląska
Dolny Śląsk to niezwykła kraina południowo-zachodniej Polski. Liczne bogactwa naturalne, takie jak urodzajne gleby, złoża rud szlachetnych metali-złota, srebra, miedzi, ołowiu, węgla, ciekawe ukształtowanie terenu – niziny, malownicze wzgórza morenowe i stare , zróżnicowane krajobrazowo Sudety sprawiają, że przez wieki Dolny Śląsk był obiektem pożądania wielu narodów. Władali nim książęta piastowscy, Czesi, Austriacy, Prusacy i Niemcy, a teraz znowu Polacy.
Wszyscy musieli kochać tę ziemię, bo pozostawili po sobie to co najpiękniejsze – architekturę, sztukę, kulturę. Dolny Śląsk posiada ok. 25% z ogólnej listy zabytków w Polsce. Liczne średniowieczne zamki, pałace, okazałe świątynie i małe wiejski kościółki, nowoczesne, barwne osiedla mieszkaniowe, liczne imprezy kulturalne o europejskiej, a nawet światowe randze, coraz lepsze drogi, smaczna kuchnia, przyciągają turystów z kraju i z zagranicy.
WARTO POZNAĆ DOLNY ŚLĄSK!